Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців залучатиме НААУ - укладено меморандум | НААУ

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців залучатиме НААУ - укладено меморандум

Взаємодія
17:52 Ср 24.04.24 3994 Переглядів
Версія для друку

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

Відповідний меморандум про взаєморозуміння сьогодні, 24 квітня, підписали повірена особа Представництва Данської ради у справах біженців в Україні Алікс Франсуаза Марі Журну та голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.

Згідно із документом співпраця здійснюватиметься шляхом залучення фахівців, зокрема представників НААУ за кордоном, на цифровій платформі правової допомоги PravoVsim, до надання безоплатної правничої допомоги громадянам України, які внаслідок збройної агресії були вимушено тимчасово переміститись, стали біженцями або особами під спеціальним захистом, у зв’язку з чим потребують кваліфікованої юридичної допомоги.

ДРБ зобов’язується дбати про добробут і захист отримувачів допомоги. Адже мандат міжнародної організації зобов’язує надавати допомогу постраждалим верствам населення. НААУ у свою чергу зобов’язується прийняти та розділяти гуманітарну політику ДРБ.

Контактною особою для координації спільної діяльності з української сторони визначено представника НААУ в Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії Олександра Черниха.

Данська рада у справах біженців була заснована у 1956 році. Вона допомагає біженцям та внутрішньо переміщеним особам в усьому світі, надаючи їм екстрену допомогу, відстоюючи їхні права та розширюючи їхні перспективи на краще майбутнє.

Діяльність ДРБ ґрунтується на принципах гуманності, поваги, незалежності, нейтралітету, залученості, а також чесності й прозорості.

Свою роботу в Україні організація здійснює з 1998 року. Із 2007 до 2013 року ДРБ впроваджувала національну програму із захисту прав переселенців та розбудови потенціалу громадянського суспільства та державних органів, відповідальних за надання прихистку. У 2014 році рада відновила діяльність із підтримки гуманітарного реагування на сході України за допомогою заходів екстреного реагування та пошуку довготривалих рішень, спрямованих на захист і розширення прав і можливостей внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад, гуманітарне розмінування та розвиток потенціалу державних органів.

Починаючи з лютого 2022 року, ДРБ долучається до загального екстреного реагування в Україні, розробляючи та імплементовуючи стратегії реагування на потреби по всій Україні в довгостроковій перспективі, здійснюючи діяльність у таких секторах, як соціально-правовий захист, економічне відновлення, гуманітарне роззброєння та розбудова миру, розвиток потенціалу та житло.

Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.

Популярні новини

Дискусія

Як діяти, коли орган опіки і піклування не надсилає письмовий…

Сімейний кодекс України покладає, в тому числі на орган опіки та піклування, обов'язок подати письмовий висновок щодо розв'язання спору. Проте не рідко державний орган ігнорує це зобов’язання.

15:23 Пт 17.05.24 3129

Етика

Валентин Гвоздій: Чому адвокат не може свідчити проти свого клієнта

Коли адвокат без згоди клієнта розголошує довірену йому інформацію (наприклад, аби досягти угоди у кримінальному провадженні і зменшити собі покарання), це містить ознаки дисциплінарного правопорушення.

13:52 Пт 17.05.24 3184

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 4279

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 4702

Навчання

Як правильно подати електронний доказ - матеріали вебінару

Як і всі інші галузі, судочинство сьогодні зазнає відчутних змін у напрямі цифровізації процесів. Зокрема, стало можливим використання електронних доказів. Як правильно подати електронні докази, щоб їх прийняв суд?

11:12 Чт 16.05.24 5507

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

16:46 Ср 15.05.24 8197

Законодавство

Позитивні зрушення у процедурі усиновлення назвала голова Комітету…

Цифровізація процесу усиновлення, збільшення фінансової підтримки та розширення кола дітей, які можуть потрапити під сімейну опіку - ці зміни, що відбулися останнім часом, можна вважати позитивними для дітей, що втратили сім’ю через негаразди війни.

11:29 Ср 15.05.24 6353

Гарантії діяльності

У прагненні дістатися до адвокатської таємниці слідчий ігнорував…

Попри відсутність дозволу суду на вилучення ноутбука і смартфона адвоката, слідчий під час обшуку все ж зробив це. Навіть коли слідчий суддя потім не дозволив арештовувати ці гаджети, їх відмовилися повертати власнику. У ситуацію втрутилася Національна асоціація адвокатів України.

13:43 Вт 14.05.24 5071

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл